Supersport Lamborghini Reventon

Automobilka Lamborghini, jíž vlastní mateřská společnost Audi, se již dlouhá léta zabývá výrobou výkonných a supersportovních vozů. Dvoumístná kupé, která ohromují především svým nadstandardním výkonem, aerodynamickým tvarem a dokonalým designem.

Nejinak tomu je i u modelu Lamborghini Reventon, jehož produkce probíhala v letech 2009 až 2010. Stejně, jako u jiných verzí, i tato podléhá malosériové výrobě, ba dokonce té miniaturní. Vyrobeno bylo jenom 20 ks, jež byly díky své atraktivitě rozprodány během velice krátkého času.

Nutno podotknout, že pořizovací náklady nebyly zrovna malé a proto se jednalo o záležitost jen těch nejbohatších lidí světa.   Cena za Lamborghini Reventon byla 32 milionů korun.

Podobnost s modelem Murciélago LP640

Každý milovník superrychlých aut si jistě povšiml, že Lamborghini Reventon vychází s předchůdce Murciélago LP640, minimálně co se motorové části týče. Základem je 6,5 litrový motor s počtem válců V12, který byl samozřejmě navýšen a naladěn k vyšším výkonům.

  • Maximální výkon 640 koní
  • Maximální krouticí moment 660 Nm
  • Maximální rychlost 340 kmh/h

S touto jedinečnou zážehovou výbavou je sportovní vůz schopen zdolat zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 3,4 sekundy. To jsou parametry korespondující s předchozím modelem.

Futuristický design

Nepřehlédnutelných odlišností se dostalo spíše vnějšímu vzhledu, u něhož jednoznačně vévodí futuristický styl. Lamborghini Reventon vznikl v návaznosti na inspiraci z vojenského prostředí. Konkrétně jde o leteckou techniku využívající technologie Stealth.

I díky tomu lze zpozorovat propracovanost i toho nejmenšího detailu na karoserii vozu, jež má velice sportovní charakter. Aerodynamický tvar, robustní nasávací otvory vpředu a velká kola tvořící ohromující celek.

Lamborghini Reventon učaruje naprosto každého.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: graur codrin).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.