Když ojetinu, tak s pořádným motorem. Jaké mají silnější auta výhody?

Obměnit vozový park není jen tak. Vaše budoucí auto by mělo být ve všech ohledech lepší než to stávající. Ale po jakém vozidle sáhnout? Ačkoliv přesně neznáme vaše individuální kritéria, rozhodně nezavírejte oči před automobily s většími a výkonnějšími motory. V čem tkví jejich výhody?

Velmi dostupné ceny

Proč kupovat nové, když je za chvíli ojeté? Známé pořekadlo je v případě automobilů překypujících výkonem ještě opodstatněnější. Podle statistik ceny silnějších vozů klesají ještě o něco rychleji a autobazary tak nabízí velmi zachovalé kousky za neodolatelných podmínek.

Nižší stav tachometru

Kolik kilometrů automobil urazil, samozřejmě nemusí reflektovat jeho reálnou kondici, ale přesto jde o jedno ze základních kritérií, kterými se většina motoristů při výběru ojetiny řídí. Segment silnějších vozů má zpravidla najeto podstatně méně, a to je velké plus.

Vyšší stupeň výbavy

Automobily se silnější motorizací mají obvykle mnohem více příplatkových položek, které byste u vozů se slabšími agregáty pohledali. Jízda s dobře vybaveným autem je mnohem příjemnější. Užijete si každý kilometr jízdy.  Téměř každý větší autobazar je plný zajímavých modelů – stačí se vydat na prohlídku, určitě neodejdete s prázdnou.

Bezpečnější jízda

Jak souvisí silný motor a bezpečí na silnici? Spousta lidí má naopak dojem, že nadbytek koní pod kapotou nabádá k rychlejší jízdě a zbytečnému riskování. V praxi má vyšší výkon motoru na chování řidiče minimální vliv – spíše mu dodává jistotu, že automobilu nedojde dech při stoupání do kopce, předjíždění nebo jiných manévrech.

Nižší provozní náklady

Ač si to možná nemyslíte, automobily se silnějšími motory nejsou bezednou jámou na peníze. Agregáty jsou naopak spolehlivější a za určitých podmínek mnohem ekonomičtější než méně výkonné a rádoby úsporné motory. Například při jízdě po dálnici za stabilně vyšší rychlosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.