Bez TPMS systému se v dnešní době zkrátka neobejdete

Bez TPMS systemu se v dnesni dobe zkratka neobejdete

TPMS systém vám pomůže pohlídat správný tlak v pneumatikách a ochránit vás i vaše auto proti poškození. Jak ale tento systém vlastně funguje? Čtěte v článku.

Chcete se bez problémů projet ve vašem automobilu? Pak vám nezbývá nic jiného, než kvalitně nahustit pneumatiky. A když budou pneumatiky podhuštěné, upozorní vás na to systém TPMS.

Jednoduchá kontrola

Co to TPMS ventily vlastně jsou? TPMS senzory slouží k měření tlaku v pneumatikách. Průměžně monitorují hodnoty tlaku tak, aby zabránily případnému výjezdu s podhuštenými pneumatikami. TPMS senzory problém se špatným tlakem včas odhalí a upozorní vás na problém na vaší palubní desce. A to i v případě, že dojde k náhlému poškození kola.

TPMS ventily vám tak mohou doslova zachránit krk. Povinnou předvýjezdovou kontrolu, kterou v autoškole všichni tak vehementně požadují, totiž jen málokdo provádí. Jestliže si tedy na první pohled nevšimnete, že je s vašimi pneumatikami něco špatně, tak vás na to upozorní právě ventily. Jasným gestem vám dají najevo, že s takto nahuštěnými pneumatikami na silnici rozhodně vyjet nemůžete.

Monitoring i ve stoje

Jak ale TPMS ventily fungují? Základ se nachází v samotném kole. Tam totiž najdete čidla, která pravidelně monitorují tlak v plášti. Ty následně vysílají signály do řídící jednotky, aby se na vašem palubním počítači zobrazily potřebné informace. Jestliže tedy budete chtít zkontrolov stav vašich pneumatik, pak se stačí podívat na palubní desku a ihned zjistíte, jestli je pneumatiky potřeba nahustit nebo jestli můžete bezpečně vyjet.

Senzory navíc provádí měření i ve chvíli, kdy je auto v klidu. To znamená, že pokud vám začne z pneumatik ucházet vzduch během nečinnosti, systém vás na to včas upozorní. Ochráníte tak nejen sebe, ale také svoje kola před nepříjemným a mnohdy nevratným poškozením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.