Čistíme interiér vozidla krok za krokem

vycisteni interier vozidla

Vypadá to ve vašem autě stejně jako v prasečím chlívku? Je načase se pustit do čištění interiéru! Protože právě bez tohoto kroku se bude nepořádek ve vozidle jenom hromadit a spolujezdců bude ubývat. A tak vezměte do rukou čistič interiéru auta, případně také čistič na kůži v autě a pusťte se do pravidelného úklidu.

Začínáme podlahou

Jenže kde začít? Ptáte se. I když interiér vozidla není velký, člověk si stěží určí, kde vlastně začít. Je to podobné jako s úklidem domácnosti. Taky se člověku velmi těžce začíná. Ale důležité je začít, říká se. A v tomto případě začínáme vždycky od podlahy, která je tou nejšpinavější vůbec.

Navíc podlahu můžete čistit i individuálně nezávisle na tom, jestli budete zároveň omývat i zbytek auta. Většinou stačí jen vytřepat koberečky, otřít podlahu pod nimi a okolí koberečků, případně vysát drobky, které zanechali spolujezdci po své poslední svačince v autě.

Pokračujeme na sedačky

Druhým bodem na programu celého úklidu auta jsou sedačky, které bychom neměli zanedbávat. A ostatně když držíme ten vysavač v rukou, můžeme se společně s ním pustit do díla. Vhodné je, když použijeme po vysátí drobků přípravky, které jsou určené přímo na údržbu sedaček. Případně můžeme vsadit na staré babské rady, které radí, abychom na skvrny použili ocet nebo jedlou sodu.

Při údržbě sedaček nezapomínáme hlavně na prohlubně, kde se drží nejvíce nečistot. V ideálním případě na to jděte s vysavačem s trubicí, která do škvír v sedačkách hezky dosáhne.

Okna umýváme i zevnitř

Jak budete při otírání prachu, nezapomeňte ani na okna, která se musí umýt nejen zevnitř, ale také zvenčí. Leští se zpravidla jako poslední, protože by na nich mohl ulpět ještě prach, který budete v předcházejícím kroku otírat.

Vhodné jsou nejrůznější leštěnky, které řidiči zajistí bezproblémový a zcela čistý výhled. Aby se vám však podařilo odstranit veškeré šmouhy, je dobré vsadit také na ocet, který je přesně k tomuto určený.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.