Proč je výhodnější nákup ojetiny, než nového auta?

Lidé při pořizování automobilu řeší jednu zásadní otázku. Je lepší investovat do nového vozu nebo zakoupit ojetinu? Správná odpověď je za „B“, o čemž vás přesvědčíme prostřednictvím několika následujících řádků.

Nižší pořizovací náklady

Při nákupu ojetého auta vás čekají určitě podstatně menší finanční výdaje, než u koupě nového automobilu. Zároveň se vyvarujete typickému problému se ztrátou hodnoty dopravního prostředku. Nové auto ji ztrácí v poměrně velké míře, kdežto u ojetiny je pokles započítán do pořizovací ceny a tudíž je pozvolnější.

Větší výběr ve výbavě

Za přiměřenou cenu lze dosáhnout na modely s vyšší výbavou, než kterou byste získali u nového automobilu. Otevírají se vám tak široké možnosti, zvolit si auto dle svých konkrétních požadavků.

Vzhledem k tomu, že ojetá auta jsou nabízena v  hojném zastoupení, nebudete mít problém s volbou dané barvy, motorizace a dalšího příslušenství.

U staršího ojetého auta se také vyhnete aplikování nejmodernějších technologických výdobytků v této oblasti. Někdo k těmto přetechnizovaným prvkům může přihlížet kladně do té doby, než se něco porouchá a vás čekají následující nemalé výdaje.

Kvalitní a prověřené modely

Díky tomu, že investujete do několik let starého auta, máte šanci výběru prověřeného vozu. Již dopředu si zjistíte reference a nedostatky konkrétního automobilu a vyvarujete se těm s negativním hodnocením.

Dejte přednost autobazaru před soukromým inzerátem

V neposlední řadě nepodceňujte ani místo, kde vozidlo zakoupíte. Daleko jistější jsou nabídky profesionálních a velkých autobazarů, u nichž máte skutečnou záruku technické prohlídky před prodejem a kompletního vyřízení všech administrativních záležitostí.

Soukromé inzeráty od náhodného člověka na internetu sebou nesou určitá bezpečnostní rizika, jichž byste mohli v budoucnu litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *