Bez domácí nabíječky s elektromobilem nepochodíte

Bez domaci nabijecky s elektromobilem nepochodite

V Česku je tak málo dobíjecích míst pro elektromobily, že se domácí nabíječce zkrátka nevyhnete. Kolik vás tato investice bude stát?

Jednou přijde čas, kdy na trhu nebude nic jiného než elektromobily. V tuto chvíli je ale situace úplně jiná. A problémy, které jsou spojeny s používáním elektromobilů, jsou stále poměrně velké. V tomto článku se ale podíváme pouze na jeden z nich, absenci dostatečného počtu dobíjecích míst.

Málo dobíjecích míst

Domácí nabíječka elektromobilů patří mezi základní vybavení domu každého moderního elektromobilisty. Tedy alespoň toho žijícího v Česku. Bohužel není žádným tajemství, že je v České republice akutní nedostatek dobíjecích míst. Pokud si to porovnáme s infrastrukturou v rozvinutých evropských zemích, tak potom zaostáváme. A to dost výrazně.

Jestliže si tedy budete chtít dnes pořídit elektromobil, počítejte s tím, že investice do domácí nabíječky na elektroauta bude naprostou nutností. Venku byste si totiž auto nabili jen stěží a doma to z klasického napájení moc nepůjde. Elegantním řešením pro každého elektromobilistu tedy bývá wallbox.

Drahá nabíječka

Před nákupem elektromobilu ale mějte na paměti, že se vám pořízení domácí nabíječky pořádně prodraží. Některé systémy stojí i více než 100 tisíc korun. A to je cena za pouhou instalaci systému. Připočítejte si tedy ještě revizi elektrických rozvodů a případné další úpravy nutné pro instalaci wallboxu až k vám domů.

Počítejte také s tím, že i samotné napájení elektromobilu rozhodně nebude nic levného. Udávaný dojezd je totiž výrazně nižší, pokud s autem budete jezdit pouze na krátké vzdálenosti. Reálná spotřeba je navíc podle nedávných studií mnohdy až čtyřikrát vyšší v porovnání s automobily na benzín. Jestliže tedy elektromobil opravdu chcete, vezměte v potaz veškerá pozitiva i negativa, abyste nakonec nebyli zklamaní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.