Zběsilá jízda ve Ferrari Enzo

Automobilka Ferrari má za sebou dlouhou tradici a váží se k ní především sportovní vozy typicky červené barvy. Jedním z takových modelů je také Ferrari Enzo vyráběné mezi léty 2002 až 2004, kdy se na trh dostalo 399 + 1 ks. Limitovaná série, s níž se tu objevil devátý nejdražší sportovní automobil světa, jehož pořizovací náklady byly 13,4 milionů korun.

Supervýkonný vůz vznikající pod koncernem Fiat Group, tedy v podání italského výrobce. To je zpozorovatelné na první pohled. Mnohdy je Ferrari Enzo označováno, jako Ferrari F60.

Výkonná motorová základna

Vzhledem k úspěchu značky Ferrari v závodech Formule 1 není třeba pochybovat o nadměrném výkonu tohoto modelu. Dokonale propracovaný motor V12 vznikal za pomoci uhlíkových vláken a se 485 kW se řadí ke špičce super rychlých vozů světa.

Usednete-li do Ferrari Enzo, zaplujete do přízemního automobilu o těchto rozměrech.

  • Délka 4 702 mm
  • Šířka 2 035 mm
  • Výška 1 147 mm

Vůz s rozvorem kol 2 650 mm a pohotovostní hmotností 1 365 Kg je uzpůsoben pro dvě osoby, s nimiž může uhánět rychlostí až 355 km/h.

Dokonalost italského designu

Není to samozřejmě jenom šestilitrový zážehový motor, s nímž docílíte zrychlení z 0 na 100 km/h v časovém úseku 3,27 sekundy. Užívat si budete i nadčasového a jedinečného vzhledu, pod nějž se podepsal zkušený designér Pininfarina.

Ten se při návrhu držel obvyklých tradic vozů Ferrari, u nichž je motor umístěn vzadu, kde je zajištěn pohon zadních kol.

Ferrari Enzo je následovníkem supersportovního automobilu Ferrari F50. Po ukončení výroby byl model F60 nahrazen dalším typem Ferrari LaFerrari.

Italský hřebec v podobě dvoudveřového kupé je především o emocích a nepopsatelných zážitcích, jimž se budete oddávat nejenom v běžném silničním provozu, ale také na závodním okruhu, kde lze Ferrari Enzo pořádně vyvenčit.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Teerapun).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.