Pneumatiky pro terénní auta

e shop

Kvůli hlavnímu účelu terénních aut je u nich instalace speciálních pneumatik skutečně běžná. Pneumatiky určené přesně pro jízdu v terénu mají velké bloky běhounu s hlubokými drážkami, aby se zaručila dokonalá přilnavost na kamíncích, písku nebo v blátě a v měkké půdě. Tyto pneumatiky mají často větší rozměry a zesílené stěny, aby vydrželi náročné podmínky. K zaručení lepší přilnavosti v hlubším sněhu nebo v blátě někteří majitelé aut vypustí trochu vzduchu z pneumatik. Pomocí zámků na pneumatiky lze tuto součástku dobře zajistit bez ohledu na tlak vzduchu a typ povrchu.

Pneumatiky pro terénní auta mají označení MT a AT, což znamená „mud-terrain“ a „all-terrain“. Se sortimentem těchto pneumatik se můžete seznámit na webových stránkách Automobilovedily24.cz. První jsou určeny pouze k jízdě v terénu, a jejich každodenní používání ve městě se nedoporučuje (někde je jejich používání na zpevněných silnicích zakázané). Kromě toho tyto pneumatiky na zpevněném povrchu zvyšují spotřebu paliva, zvyšují hlučnost a zhoršují ovladatelnost auta. Proto se instalace těchto pneumatik doporučuje pouze pokud autem jezdíte především v terénu.

Druhý typ je vyváženým řešením, protože má méně agresivní vzor běhounu, ale tvrdší směs.

Oblíbené modely off-road pneumatik:

  • Firestone Destination;
  • Goodyear Wrangler;
  • BFGoodrich Mud-Terrain;
  • Dunlop Radial Mud Rover;
  • Toyo Open Country M/T;
  • Maxxis Bighorn a některé jiné.

Kromě pneumatik AT a MT nabízí mnoho výrobců pneumatik SUV verze jejich základních modelů pro terénní vozy a minivany. Tyto pneumatiky mají zvýšený zátěžový index, zesílenou vnitřní konstrukci a jejich vzor běhounu je určen i do města. Pokud nepoužíváte auto tam, kde nejsou silnice, a nemáte chuť tuningovat vaše auto, nainstalujte si pneumatiky velikosti, kterou specifikuje výrobce vašeho auta, a tyto informace najdete v návodu k používání auta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.