Máte na skladě dostatečnou zásobu náhradních dílů?

autodíly

Ve spedičních společnostech nebo dopravních firmách jistě víte, že vlastnictví jednoho či dvou náhradních dílů může znamenat dost zásadní rozdíl. V případě, že ho budete mít na skladě, jej vaši mechanici jednoduše vymění a vozidlo může jet dál vydělávat peníze. V opačném případě stráví několik dalších dní v servisu, kde bude zbytečně zabírat místo a vysávat nemalé částky z firemní kasy.

Pro jaká nákladní auta jsou náhradní díly k dispozici?

Nezáleží na tom, jaké automobily používáte právě ve vaší dopravní či spediční společnosti. Náhradní díly pro nákladní auta jsou potřeba naprosto všude. Kvalitní dodavatel těchto součástek by měl mít na skladě díly pro velkou většinu používaných značek na daném trhu. V tuzemsku se jedná zejména o společnosti Scania, MAN, Iveco nebo DAF. Pokud byste svou značku nenašli, kontaktujte dodavatele, který vám jistě rád poradí.

Které automobilové díly si pořídit?

Nedá se přesně říci, které automobilové díly byste měli mít na skladě. Ideální situace je taková, že byste měli být schopni opravit všechny drobné závady na všech firemních automobilech. V tomto ohledu se vyplatí mít jednotný vozový park, což je u většiny dopravních firem podmínkou. Jmenovitě by se mělo jednat o autobaterie, vzduchové vaky, palivové nádrže nebo snímače tlaku v pneumatikách. Zapomenout nesmíte ani na nemrznoucí směsi nebo kapaliny do brzd.

Jak autodíly vybrat?

Autodíly je možné vybírat hned několika způsoby. Nejčastěji je realizována varianta přes název výrobce a jeden konkrétní model. Ještě před samotným nákupem si tyto údaje budete muset přesně zjistit. Hledání konkrétního náhradního dílu je pak velice jednoduché. Stačí si vybrat motorizaci modelu, kategorii, do které součástka spadá a tím je vlastně výběr dokončen.

Náhradní díl na skladě by mohl v určitém okamžiku znamenat rozdíl mezi ziskem a ztrátou. Projděte si proto váš servis a nakupte vše potřebné ještě předtím, než budete náhradní díly potřebovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *