Přednosti Bugatti Veyron

Bugatti Veyron je supersportovním vozem, který vznikl pod taktovkou stejnojmenného výrobce a koncernu Volkswagen. Obdivovaný vůz, vyráběný od roku 2005, kdy vzniklo velice omezené množství kusů. V provedení Kupé to bylo 300 ks, ve variantě Targa 150 ks a ve verzi SuperSport pouhých 30 ks.

Není to však jenom tato exkluzivita, jež dělá z  vozidla skutečný klenot mezi super rychlými automobily.

Třetí nejvýkonnější vůz světa

Tento podtitulek hovoří sám za sebe, bereme-li v potaz sériově vyráběné vozy. Osmilitrový zážehový motor s šestnácti válci do W se pyšní výkonem 736 kW až 882 kW. Síla, která je podpořena ještě sedmistupňovou převodovkou DSG.

Přes tisíc koní má i pořádný zátah od spodu, což dokazuje krouticí moment od 1 250 Nm do 2 200 Nm, s pomocí něhož docílíte klasického zrychlení z 0 na 100 km/h v časovém úseku 2,5 sekundy.

Luxus za mnoho korun

Počítat samozřejmě musíte s tím, že Bugatti Veyron je o dokonalosti, preciznosti a propracovanosti. To vše něco stojí a proto byste si při nákupu, dostane-li se na vás řada, měli připravit částku přesahující 48 milion korun. Jde tak o druhé nejdražší auto světa, s nímž se pojí i náležitý provoz.

  • Výměna oleje cca 480 tisíc korun
  • Výměna pneumatik cca 718 tisíc korun
  • Každoroční servis cca 750 tisíc korun

Výkonu bezpochyby odpovídá i celková spotřeba vozu, která se ve městě pohybuje kolem 40,4 litrů na 100 km a mimo město asi 14,7 litrů na 100 km.

Špičková výbava pro náročné

Bugatti Veyron si vás podmaní těmi nejmenšími detaily, jako jsou speciální keramické brzdy, mezinápravová spojka Haldex, tři chladiče motoru a mnohé další.

Vůz s objemem nádrže 100 litrů a celkovou pohotovostní hmotností 1 888 Kg je určen jen pro ty nejnáročnější zákazníky, mezi něž patří každopádně miliardáři, bohatí šejkové a světoví businessmani.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: jk1991).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.