Víme, na co se často ptají komisaři u zkoušek!

Čekají vás zkoušky na řidičský průkaz a poctivě doma biflujete všechny otázky z učebnice, ale máte strach, že vás komisař na něčem „nachytá“? Vaše obavy jsou bohužel oprávněné – někteří komisaři si na žácích s chutí smlsnou a pokládají záludné otázky. Více nám prozradili instruktoři z pražské autoškoly KING.

Povinná výbava

V souvislosti s povinnou výbavou se komisaři ptají na to, co se kontroluje u lékárničky, jaký tlak má rezerva a co lze místo ní použít. Dále pak na situace, kdy se používá výstražný trojúhelník.

Zapamatujte si, že u lékárničky hraje důležitou roli datum expirace, rezerva má být natlakovaná na co největší hodnotu povolenou výrobcem a lze místo ní použít přípravek pro bezdemontážní opravu. Co se týče výstražného trojúhelníku, na dálnici se pokládá 100 metrů za auto, mimo obec 50 metrů a v obci dle okolností.

Žárovky a pojistky

Jednou z oblíbených „perliček“ jsou otázky související s žárovkami. Respektive co si počít v případě, kdy nefungují ani po výměně. Vy však komisaře odzbrojíte, protože se zmíníte o výměně pojistky.

Na to může následovat otázka, jak pojistky rozeznáte a jakou zvolíte, když vám bude chybět ta se stejnou hodnotou.

Někteří komisaři se nespokojí s tím, že pojistky rozeznáte podle barev. Argumentují, že některé výrobky (např. z tržnice) nemusí barevně odpovídat. Proto uveďte, že je rozeznáte dle specifické hodnoty v ampérech. Chybějící pojistku můžete vyměnit za jinou s nižší hodnotou – jinak by mohlo dojít ke zkratu a vyhoření vozidla.

V autoškole KING vás na zkoušky připraví důkladně

Chcete mít jistotu, že vás při zkouškách na řidičák nic nezaskočí? Vsaďte na kvalitní výcvik, který nabízí autoškola Praha KING.

Pražská autoškola přistupuje k žákům individuálně a vždy klade důraz na nejslabší místa. Více se o ní dozvíte na www.autoskolaking.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.