Při nákupu ojetého vozu dejte přednost kvalitě a zákaznickému přístupu

coolauta.cz auta vyhybka cz nahledovy

Po mnoho let byl nákup vozu v autobazaru označován za adrenalinový zážitek. Mnoho lidí jej však muselo absolvovat, protože zkrátka na nový vůz nebyly peníze. V posledních letech se však situace na trhu již značně zlepšila, divoká 90. léta už tady opravdu nemáme. Na druhou stranu i dnes stojí za to přemýšlet nad tím, kam si pro ojetý vůz půjdete. V tomto článku si řekneme něco o tom, podle čeho poznáte dobrý autobazar a na co si zkrátka dát pozor.

Existuje možnost výběru

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že na trhu dnes působí velké množství autobazarů. Máte tak možnost si vybírat. Rozhodně není důvod jít do prvního, který uvidíte. Nejlépe jsou na tom samozřejmě zákaznici z hlavního města, kteří mají obecně největší výběr ve službách. Není tak velká obtíž najít pražský autobazar, který bude mít kvalitní služby i přístup k zákazníkům. Vždy se dívejte na to, nakolik je prodejce ochoten s vámi jednat a nakolik je ochoten se vám věnovat a zodpovídat vaše dotazy. Prodejce by také měl vyjít vstříc pokud jde o možnost ověřit si technický stav vozu. Zaujmout vás mohou také některé služby, které dnes lepší autobazary nabízejí. Může to být třeba zpětný leasing bez poplatku.

Zaměřte se na vozový park

Zda jste vstoupili do správného autobazaru často poznáte hned na první pohled, a to podle stavu vozového parku. Měli byste se rozhodně zajímat o původ prodávaných vozidel a kvalitní autobazary ojetých aut by také měly umět poskytnout možnost, ověřit si takový původ vozidla. Ten by samozřejmě měl být legální. Dále se zaměřte na to, aby byl vámi vyhlédnutý automobil:

  • V dobrém technickém stavu
  • S platnou STK

Mezi možná úskalí také patří právní stránka věci. Kromě zmiňované legality původu by vozidlo nemělo být zatížena zástavním právem, případně by nemělo být ve vlastnictví leasingové společnosti. V obou případech to znamená problémy do budoucna, proto je potřeba si na to dávat obzvlášť pozor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *