Online školení řidičů: Jaký je jeho praktický přínos?

Zaměstnáváte-li osoby, které v rámci pracovní doby usedají za volant motorového vozidla do 3,5 tuny a současně se nejedná o řidiče z povolání, jste povinni jim zajistit školení řidičů. Zákoník práce sice nekonkretizuje, jak často by měli zaměstnanci dané školení absolvovat, ale lhůta by neměla překročit tři roky. Z hlediska bezpečnosti práce je ideální frekvence jeden rok, doporučená pak dva roky. Ale proč zaměstnavatelé preferují školení online před klasickou prezenční formou?

Výhody e-learningu jsou zjevné

Nemá cenu si nalhávat, že největší motivaci zaměstnavatelů pro školení online není výrazně nižší cena oproti prezenčnímu školení. V žádném případě však nejde o jedinou výhodu. E-learning umožňuje zaměstnancům absolvování kurzů kdekoliv a kdykoliv – stačí jim k tomu notebook, tablet nebo chytrý telefon s přístupem na internet. Z organizačního hlediska je pro firmu online školení mnohem efektivnější. Řidiči z povolání však mají smůlu, protože profesní školení řidičů lze absolvovat pouze prezenčně.

Ukázka z online školení řidičů autoškoly King

Další přínos online školení pro řidiče spočívá v atraktivním multimediálním pojetí. Podle odborníků si zaměstnanci zapamatují mnohem více důležitých informací, zatímco na prezenčním školení by většina z nich lektora nevnímala a raději se věnovala vlastním záležitostem.

Jaké tematické okruhy online školení zahrnuje?

Kurz školení řidičů obvykle trvá 45 minut a zaměřuje se především na práva, povinnosti a odpovědnost zaměstnavatele/zaměstnance, postup při řešení dopravní nehody, zásady úsporné a bezpečné jízdy, zvláštní předpisy pro pracovní cesty a další aktuální témata. Nedílnou součástí kurzů bývají i kvízy a modelové situace na silnicích. Celkově je školení koncipováno tak, aby bylo pro zaměstnance skutečně přínosné.

Ukázka z online školení řidičů autoškoly King

Chcete si kurz vyzkoušet v praxi? Online školení pro řidiče je dostupné v bezplatné demoverzi na king-skoleni.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.