Luxus v podání Maybach Exelero

Výrobce Maybach je spojen s nadměrným luxusem v podání sportovně založených vozů a rozměrných limuzín. V roce 2005 tento specialista na dokonalý design vytvořil jedno z nejdražších aut na celém světě. Model Maybach Exelero prodávaný za 152 milionů korun. To do značné míry podtrhuje nejenom vzhled a motorová výbava, ale především omezené množství. Vyroben byl totiž jenom 1 ks.

Německý unikát, na který lze mnohdy narazit pod názvem Fulda Exelero. Dvoumístné kupé vystavěné na dlouhodobě prověřeném podvozku Maybach 57 a s karosérií od Stola. Luxusní sportovní kupé je z pohledu designu dílem Fredrika Burchhardta.

Podívejme se pod kapotu Maybach Exelero

Nadzdvihnete-li kapotu tohoto vozu, čeká vás slastný pohled na moto Bi-Turbo V12, jež se pyšní výkonem 700 koní a přináší krouticí moment až 1 020 Nm. Tyto parametry samozřejmě pozitivně ovlivňují spoustu dalších hodnot.

  • Maximální rychlost 351 km/h
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy

Nikomu asi není třeba zdůrazňovat, že Maybach Exelero si při běžné jízdě vezme kolem 50 litrů na 100 km. Ostatně automobil není žádným drobečkem. Délka 5 890 mm, šířka 2 140 mm a výška 1 390 mm jsou toho jednoznačným důkazem. K tomu si připočtěte ještě hmotnost 2 660 Kg.

Elegance v každém detailu

Maybach Exelero je synonymem luxusu, jenž spatříte v každém malém detailu. Na první pohled vás zaujmou protažené křivky vozu a skutečně masivní přední část s obrovským chladičem. Pozornosti neuniknou ani pneumatiky o velikosti 315/55 ZR 23 Fulda Exelero. Ty jsou primárně určeny pro vysoké rychlosti.

S originálním sportovním automobilem se mimochodem váže i jedna další zajímavost. Nejenom to, že ho lze vidět na některých významných akcích, ale dokonce si zahrál v populárním německém seriálu s názvem Kobra 11.

Jedinečný exemplář nové generace.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: digidreamgraphix).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *