Máte starší auto? Jak poznat, že oprava jsou vyhozené peníze?

klimakompresor

Noční můrou každého majitele staršího auta je jeho nákladná oprava. Pokud ale je pořád možné auto opravit, není ještě tak zle. V některých případech ale už závady nemusí být opravitelné anebo náklady na opravu převýší cenu auta. A tak to, co mělo smysl opravovat v dobách, kdy byl automobil jen těžko k sehnání, nemá smysl dnes vůbec řešit. Často je lepší místo opravy vašeho starého vozu investovat do ojetého auta, které je v lepší kondici a bude vyžadovat méně investic. Jak ale tuto situaci poznat? A když říci dost opravám a pořídit nové auto?

Autodíly se těžko shání

Ještě hůře se shání, pokud je vozidlo starší. To znamená, že se vám nemusí podařit sehnat žádné díly, a i když se vám je podaří sehnat, mohou být mnohem dražší, než jste očekávali. Navíc autodíly pro starý vůz již nemusí být na trhu k dispozici. Pokud je to případ vašeho vozidla, je možná načase vzdát se oprav a zvážit pořízení nového. Ještě předtím než ale hodíte flintu do žita, zkuste se po autodílech poohlédnout online. Takto seženete nejen nové pneumatiky, filtry či kapaliny. Online se dá sehnat klidně i klimakompresor anebo rovnou celý motor. A to nový i repasovaný.

Náklady na opravy jsou příliš vysoké

Náklady na opravu staršího vozu se mohou rychle nasčítat. Musíte počítat s náklady na práci, náhradními díly i s případnými dalšími věcmi a nářadím potřebným k opravě. Pokud navíc poškození vzniklo zanedbáním nebo opotřebením v průběhu času, je nepravděpodobné, že by oprava byla rychlá. To znamená, že utratíte peníze za opravy vozu, který nebude mít dlouhou životnost. Někdo se v případě staršího vozu pokusí o opravu svépomocí. Ani to ale není dobrá cesta. Aby byla oprava efektivní, musíte vědět, co děláte. A to ví často jen odborník.

Stáří vozu a jeho stav neodpovídají

Pokud stáří a stav vašeho vozidla již neodpovídají, je na čase se s ním rozloučit a pořídit si jiné. I když utratíte všechny volné peníze na opravy, nemusí to stačit. Stáří a stav vozu by měly odpovídat, aby se oprava vyplatila. Pokud má vůz na tachometru příliš mnoho kilometrů, nebo je jeho karoserie zkorodovaná anebo motor či převodovka opotřebovaná, je možná na čase zvážit výměnu vozidla namísto jeho opravy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.