Vše co potřebujete vědět o opravě dieselových vstřiků

Rozměrově jsou malé, ale velmi důležité pro funkci motoru, když se porouchají, za opravu dáte majlant. O čem je řeč? Přece o vstřikovačích. A dnes se budeme bavit zejména o těch dieselových.

Dávno pryč jsou doby, kdy trhu dominovala auta s karburátorem nebo první pokusy se vstřikováním paliva. Současné vstřiky jsou velmi komplikované součástky, které slouží k naprosto přesnému dávkování pohonné směsi do motoru. Pro představu čtyřtaktní motor pracující při 2400 otáčkách za minutu potřebuje, aby bylo do válce vstříknuto palivo 20x za jedinou sekundu. Dokážete si proto jistě představit, s jakou přesností musí být vstřikovací jednotka vyrobena a jak zásadní je její správná funkce v motoru. U naftového motoru to platí dvojnásob, protože dieselový motor pracuje s několikanásobně vyšším tlakem než motor benzínový.

 Cena takových vstřiků se proto pohybuje od jednotek až po desítky tisíc za kus, proto doporučujeme tankovat vždy kvalitní palivo a nespoléhat se na palivové stanice, které vznikly přestavbou bývalého JZD.

Ani kvalitní nafta vám však nezajistí, že vás některý ze vstřiků navždy neopustí. V takovém případě máte dvě možnosti. Nechat si vstřiky zrenovovat (repasovat) nebo pořídit nový. Obecně nelze říci která varianta je pro řidiče výhodnější. Vždy je třeba postupovat případ od případů.

 O něco jednoduší to budou mít zákazníci portálu Autopes.cz, jehož provozovatel David Vaníček přichází na trh s novou ideou: „Když Vás vstřiky zradí, nemusíte pospíchat do autorizovaného servisu a sahat na důchodové úspory. Inzertní portál Autopes.cz chce být přístupný pro všechny motoristy a nabízí řešení pro každého.  V případě repase spolupracujeme s tím nejlepším na trhu a tím je Bosch servis. Na důkaz toho, že si za tímto tvrzením stojíme, nabízíme na tyto repase roční záruku, nehledě na solidní ceny, které jinde nenajdete. Repase se vyplatí zejména motoristům, kteří by za nové vstřiky utratily desetitisíce. I když Bosch servis nabízí nelepší kvalitu na našem trhu, neodvážil by se na rozdíl od autorizovaných servisů tvrdit, že repasovaný vstřik má stejnou životnost jako nový. V případě, že si zákazník nemůže z finančního hlediska repasi dovolit, nabízíme možnost zakoupení vstřikovačů z havarovaného vozu, který je možné si bez rizika vyzkoušet.“

A když už jsme se dostali k tomuto zajímavému webovému portálu, prozradíme vám ještě další vychytávku, ve které je Autopes.cz jedinečný. Vývojáři aktuálně zavádějí na portál ještě jednu funkci – vyhledavač autobaterií podle typu vozu.

Dlouhému vyhledávání vhodných autodílů je tak s příchodem této novinky navždy konec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.