Škoda je moderní vozidlo s českou značkou a staletou tradicí

Škoda Auto je v České republice jedna z nejznámějších značek. Společně s Plzeňským pivem nebo firmou Baťa se řadí mezi takřka legendární značky se staletou tradicí. Škodovka je ale zároveň inovativní firma, která vyrábí ty nejmodernější automobily.

Například Škoda Fabia získala hned několik význačných ocenění jako Auto roku 2015, Red Dot Award či pět hvězdiček ceny Euro NCAP. Oslnila originálním designem čtrnácti odstínů barev, z nichž lze volit odlišnou kombinaci střechy, kol a kapoty. Panoramatická prosklená střecha dále zvyšuje zážitek z jízdy a nové technologie udělají z vozu „chytré auto“.

Další legenda s názvem Škoda Octavia je trochu z jiného soudku. Vzhledem mírně připomíná limuzínu, na níž vás upoutají dvojité světlomety z českého skla. Vyniká navíc technickými vychytávkami, jako je kromě jiného vyhřívaný volant, SOS tlačítko s centrem nouzového volání nebo aplikacemi na zabudované bezdotykové obrazovce. Model tak dokazuje, že i tradiční auto může udržet krok s dobou.

Škoda Superb není tak známý, jako tomu je u Octavie, nicméně stojí za to se o něm zmínit. Vůz se stal vítězem ankety Auto roku 2016, díky hlasům veřejnosti jí náleží i prvenství v kategorii střední a vyšší střední třída. Nabízí komfort v podobě pečlivého odhlučení interiéru, třízónové klimatizace včetně předních sedadel, které se vyhřívají nebo odvětrávají podle potřeby uživatelů. Automobil také vyniká motory, které nabízejí výkon od 110 do 206 kw při spotřebě 4,3 až 7,2 litrů na sto kilometrů.

Zajímavým typem vozu je ale také Škoda Kodiaq. Organizací European New Car Assesment Program (Euro NCAP) byla oceněna maximálním počtem pěti hvězd v otázce bezpečnosti. V testech bočního nárazu do překážky nebo v ochraně krční páteře při nárazu zezadu dostal automobil velmi příznivé hodnocení.  Posádku v případě nehody chrání tuhá karoserie a celkem devět airbagů, systém ISOFIX chrání navíc i dětské sedačky. Má motory s výkonem až 140 kw se spotřebou max. 7,4 l na 100 km.

Každý model vyniká některými svými specifickými vlastnostmi. Pokud dojde k poškození vozidla například v důsledku dopravní nehody, autorizovaný servis Škoda nabízí možnost opravy automobilu za přijatelnou cenu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.