Originální Aston Martin One 77

Značka Aston Martin je spojena se slavnou filmovou postavou Jamese Bonda. Anglický výrobce královských vozů, který si zakládá na luxusu, vysokém výkonu a nadstandardním vzhledu. Posledním vyrobeným modelem, jenž byl nemilosrdně vyprodán, je model Aston Martin One 77.

Jeho produkce začala v roce 2009 a z plánovaných 77 ks dnes nezbyl pravděpodobně žádný volný. V tomto případě jde o omezenou sérii. Prvotní zmínky o tomto konceptu proběhly v roce 2008.

My vás nyní prostřednictvím níže uvedených řádků trochu blíže seznámíme s přednostmi tohoto dvoudvéřového sportovního kupé.

Design hraje důležitou roli

Nežli nahlédneme pod kapotu, vaše mlsné oko si určitě povšimne originálního a dokonale propracovaného vzhledu automobilu. Výjimečné křivky, lícování na milimetry a přední dominantní maska, jež je vlastní této značce.

Sportovní vzhled je spojen s výraznou jednoduchostí, za níž si však musíte řádně připlatit. Cena 35 milionů korun řadí tento vůz na třetí příčku nejdražších sportovních aut světa.

K nezaměnitelným kladům Aston Martin One 77 patří samozřejmě ona pověstná ruční výroba.

Aston Martin

Zážehový motor s výkonem 520 kW

Teď se pusťme do ještě záživnější části tohoto článku, kterou je pohonná jednotka. Tu tvoří zážehový moto V12 o objemu neuvěřitelných 7,3 litru. Je to přesně 520 kW, tedy asi 700 koní, s nimiž se lze vydat do silničního provozu.

Šestistupňová převodovka, hmotnost pouhých 1 500 Kg, řazení pádly pod volantem a hnaná zadní náprava. To je kombinace, jíž by odolal jenom málokdo. Výsledkem je ostatně zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a maximální rychlost 320 km/h.

Sportovní vůz Aston Martin One 77 nese logicky označení podle počtu vyrobených kusů a řadí se k dominantám této anglické značky. Luxus pohybující se na čtyřech kolech, jenž si nemůže dovolit jen tak někdo.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Gualberto107).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.