Jak probíhá výkup automobilu a jaké má výhody?

vykup auta

Spousta řidičů, kteří se chtějí zbavit starého vozidla, zvažuje, zda pro ně bude výhodnější přepis „na vlastní pěst“ nebo využít výkup vozidel. Obojí má své nesporné výhody.

Výhody výkupu vozidel

Výkup auta či výkup dodávek je rychlejší, než když se budete snažit vozidlo prodat soukromě. Už jen vytvoření lákavého inzerátu a fotografií, komunikace se zájemci, smlouvání a vyřizování potřebných dokumentů se může protáhnout na týdny až měsíce. Oproti tomu výkup vozidla je záležitostí dnů, někdy dokonce i hodin.

Nemusíte si dělat starosti s kupní smlouvou a dalšími potřebnými dokumenty, ty zajišťuje firma, která výkup provádí. Rovněž je zvykem, že pracovník přijede na místo, které bude vyhovovat vám, a vyřídí veškeré náležitosti (včetně převodu peněz či vyplacení smluvené hotovosti) na místě.

Máte stoprocentní jistotu, že převod automobilu proběhne v zákonné lhůtě a se všemi nutnými záležitostmi. Při soukromém prodeji musíte přepis vyřídit buď sami, nebo se spoléhat na to, že ho do 10 dnů provede kupující.

Výhody soukromého prodeje

V dnešní době existuje hned několik portálů, přes které můžete svůj vůz prodat. Vystavení inzerátu je většinou bez poplatku a v zásadě není ani nijak složité. Vše od fotografií po popis máte ve své vlastní režii, což ale znamená, že vás čeká poměrně dost práce.

U vystaveného inzerátu si můžete nastavit takovou cenu, jakou za vozidlo chcete dostat. V případě výkupů je cena záležitostí nabídky a vzájemné dohody. Pokud na peníze nespěcháte a jste dostatečně trpěliví, může to pro vás být výhodné, avšak někdy prodej trvá i několik měsíců. Po tuto dobu musíte vůz stále udržovat a platit za něj poplatky.

Prodávající často zapomínají na to, že kromě správného přepisu ručí za veškeré skryté vady automobilu, které vozidlo mělo v době prodeje. Zatajovat například bouračku se rozhodně nevyplácí, můžete za to jít i před soud.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.